Běžecká kompenzace

Běhat se musí, ale čím více se trénuje, tím je potřeba klást větší důraz i na kvalitní kompenzaci. Co může běžec dělat pro své tělo, aby se nerozsypal?

V tomto celodenním workshopu si ukážeme ty zásadní cviky z řad protažení, uvolnění, stability, posilování a práce s dechem.

Po dvou workshopech běžecká posilovna v roce 2023 přicházím s novinkou. Pokud máš zájem o tento kurz, tak neváhej využít přihlašovací formulář a rezervuj si pro sebe místo (viz. níže). Kurz vede jeden lektor - Petr Soukup. 


Praktické informace:

Termín: podzim 2024 (již je možné se dopředu nezávazně přihlásit)

Doba trvání: 9-17 hodin (8 hodin), přestávka na oběd (není zahrnut v ceně), dopolední i odpolední coffee-break s občerstvením

Místo konání: Fit Club Jičín, Lidické náměstí 11, Jičín

Co s sebou: Sportovní oblečení + obuv, ručník, psací potřeby. Každý účastník obdrží skripta. Všechny cvičební pomůcky jsou k dispozici po dobu kurzu, není tedy potřeba nosit vlastní. 

Kapacita: 15 účastníků

Cena kurzu: 2 500 Kč 

V ceně je zahrnuto občerstvení v rámci coffee breaks včetně kávy a čaje. Domácí štrůdl/bábovka, hromada sušenek, ovoce a samozřejmě skripta BĚŽECKÁ POSILOVNA.


Harmonogram kurzu:

9:00 Zahájení

9:30 Kompenzace teorie

10:00 Běžecký cyklus

10:30 Dech

11:00 Typické držení těla běžce

11:30 Stabilita

12:30 Oběd

13:30 Nejčastější běžecká zranění

14:00 Posilovna

14:45 Protažení

15:30 Uvolnění pomocí pěnového válce

16:30 Dotazy

17:00 Ukončení


Kvalifikační předpoklady: Kurzu se mohou zúčastnit všichni s pozitivním vztahem ke sportu (ideálně běhu). Není vyžadována žádná trenérská nebo lékařská licence. Kurz je určen pro laickou sportující veřejnost. 


Přihláška je platná až po uhrazení celé ceny. Při nemožnosti se účastnit nevracím kurzovné, ale je možné za sebe sehnat náhradu.